OUR GAMESROOM

Był kiedyś podobny temat, tylko że o marihujanie. Tam wyraziłem dosyc jednoznacznie swoje zdanie o jej legalizacji i zażywaniu.
Ale widzę, że tym razem temat przewiduje więcej rzeczy do komentowania.

Palenie:(...) tytoniu powoduje raka i choroby serca", czyli zabija... tyle w temacie. Niezdrowe, kupa kasy na to idzie itd., a co jest celem(/i przyczyną włącznie) palenia? Rozwój raka w ciele człowieka palącego i niekorzystny wpływ na najbliższe otoczenie.

Picie: w tym roku więcej niż 2 browary wypiłem tylko podczas jego pierwszych godzin. Wypic jednego, dwa podczas grilla, w dobrym towarzystwie, przy meczu i na dodatek jeśli umiesz się potem zachowac zdrowy rozsądek, to czemu nie? (nie przeczytajcie tego tak, że po dwóch browarach gadam od rzeczy itp. ). Wino piłem tylko raz i o raz za dużo (może dlatego, że to świństwo ledwno przechodziło przez gardło, a i cena owego wina zbyt wysoka też nie była ). W każdym razie, skutecznie odstraszyło. Wóda odpada. Dobre żeby się nawalic... a co potem, skoro najczęściej nic nie pamiętasz co się działo...?


Narkotyki: podobnie jak z paleniem... zażywanie narkotyków to kompletny brak szacunku dla siebie i najbliższego otoczenia (a co za tym idzie społeczeństwa itd.). Nie wiem co jest przyjemnego w łykaniu jakiś tabletek, wstrzykiwaniu sobie jakiejś trucizny, czy CYTAT


Zrozumcie że w aptekach jest multum leków (już podam Karlosowi przykład - aviomarin) które w większej ilości działają jak narkotyki i jak ktoś będzie chciał to się zaćpa, bez względu na to czym
Zgodzę się z tym, ale moim zdaniem ułatwianie dostępu do takich środków spowoduje, że osób które wezmą je przypadkowo, z powodu chwili słabości lub ciekawości, będzie zdecydowanie więcej niż ma to miejsce dziś. Oczywiście nie pochwalam dotychczasowej polityki rządu, która podobnie, jak w innych krajach doprowadziła tylko do tego, że dopalacze to coraz większy syf, ale to moim zdaniem nie powód, aby legalizować lekkie narkotyki. Dopalacze powinny być przed dopuszczeniem do legalnego spożycia, najpierw przebadane pod względem wpływu na zdrowie człowieka i powiedzmy, że do tego zmierza nowy projekt rządu, szkoda że nie powstał on wcześniej.
A w sobotę chociaż zamknęli trochę tych sklepów: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... etych.html

przecież każdy dobrze wie, że to Kociniak rozpętał II Wojnę Światową
_
a idąc tematem mitów, każdy szanujący się forumowicz wie, że:
Piłsudski był agentem Niemiec, Wałęsa to Bolek, układ 'okrągłostołowy' to tak naprawdę przejęcie rządów przez bezpiekę, ocieplenie klimatu jeśli istnieje realnie i nie są fałszowane dane to jest to pewien globalny cykl i człowiek ma na to wpływ nie większy niż 1/10 procenta, narkotyki nie uzależniają tak jak się potocznie sądzi, murzyni nie skaczą na nartach, ufo istnieje - ponieważ jest to niezidentyfikowany obiekt latający a nie koniecznie przybysze z innej galaktyki a niezidetyfikować obiektu jest bardzo łatwo , atak na WTC nie zorganizowała Alkejda tylko ... (tu nie napiszę, aż tak odważny nie jestem), równouprawnienie kobiet jest niekorzystne dla kobiet, PIS nie jest partią prawicową a prezydent Kaczyński tym bardziej, zresztą PO też nie, kobiety w obecnych czasach mężnieją a mężczyźni niewieścieją, wszystkie zwierzęce grypy to celowo wywołane histerie z myślą o korzyściach firm farmaceutycznych, ludziom nie chce się pracować uczciwie skoro mają zasiłki nie pracując a pracując uciskani są podatkiem dochodowym, w przeciętnej kiełbasie jest 20% mięsa, szpinak nie jest tak zdrowy jak się sądzi za to dużo smaczniejszy, od piwa się nie tyje, co najwyżej o kilku pitych regularnie:)


W Japonii obowiazuje kara śmierci,a rocznie umiera w ten sposob kilku przestepców. A sama Japonia zajmuje jedno z ostatnich miejsc na liście krajów z odsetkiem przestepstw. Wiec kara śmierci na pewno wywiera wpływ na społeczeństwo.
Co do USA, każdy stan równi sie od nastepnego w regulacjach prawnych, jak w Europie kolejne państwa. Do tego w wieku 16 lat można tam legalnie zdobyc broń, gówniarze sa wychowywane bezstresowo , nauczyciele nie potrafia nad nimi zapanowac, a zeby im zapewnic bezpieczenstwo sa bramki do wykrywania metali w szkołach..

tak więc widać z tego co napisałeś nie jest to potwierdzone że kara śmierci wywoła odpowiedni strach przed popełnieniem morderstwa. tak jak wcześniej napisałem, część morderstw jest popełnianych w amoku czy pod wpływem alko/narkotyków, kiedy człowiek nie jest w pełni świadom tego co robi i nie zastanawia się nad tym czy go ukarają czy nie.

" />Czasami miewam taki stan podczas którego siedzę i myślę nad jakimiś sprawami, niejednokrotnie myślałem o narkotykach a dokładnie o 'marihuanie'. Nie jestem miłośnikiem, zwolennikiem ani narkotyków ani narkomanów ale zastanawia mnie czy popularna Maryśka jest narkotykiem, dlaczego ludzie nazywają ja tak a nie inaczej - czym ona różni się od tytoniu ? Obie powstają z roślin (źle się może wyraziłem) - czyli dane nam przez naturę. Niby palenie trawki źle wpływa na zdrowie - uzależnia, niszczy płuca - ale czy nie to samo powodują papierosy ? ... może podam swoją 'spiskową' teorię , państwo ma większą kontrolę nad producentami tytoniu ( uprawcami ), dzięki czemu ma swoją dolę z zysków, a że pania M. można hodować w swoim domku, tuż obok paprotki i kaktusów to Ci z góry mają już bardziej ograniczoną kontrolę (władzę), a jakby to się rozniosło wszędzie, do każdego człowieka, i każdy by posiadał coś takiego ... to Ci od tytoniu dostaliby mocno po pupie :/ i co za Tym idzie państwo to samo... dalej sobie można samemu rozwinąć wątek

Tym postem nie mam ( nie miałem ) zamiaru propagować marihuany - poprostu ostatnio To mi po głowie chodzi ... P.S. - Nie Palę i Niczego Nie Biorę ... Ja Muuuuuuszę

P.S. Innych narkotyki, ludzkiej produkcji - gdzie mało ingerencji natury nie [wiadomo pewnie jakie - słabo się znam] NIE TOLERUJĘ

Wszystko co uzależnia jest narkotykiem,jasne że jeśli raz zapalisz marihuanę to sie od razu nie uzależnisz ale drugi trzeci,piąty,dziesiąty uzależnia,ponadto marihuana robi z mózgu przysłowiową sieczkę,zmiany w mózgu są nieodwracalne...Ucząc się psychologi dowiedziałam się iż nie ma podziału na narkotyki twarde i miękkie,wszystkie są twarde...a marihuana jest narkotykiem,i nawet w małych ilościach powoduje właśnie zmiany w mózgu,powoduje senność,agresywność lub wręcz na odwrót człowiek jest bardziej pobudzony...Ja sama nie paliłam marihuany i nigdy jej nie zapalę,nigdy nie ćpałam i nigdy nie zamierzam...Nie palę,pije od czasu do czasu...alkohol w małych ilościach dobrze wpływa na organizm...Alkohol jest dla ludzi wszytsko jest dla ludzi ale z umiarem,oprócz narkotyków i tytoniu...Bo to uzależnia,alkohol też wciąga ale mówię alkohol działa zdrowotnie czasami.

" />Tak dziś słyszałam jakiś felieton właśnie o narkotykach. O ludziach, którzy są uzależnieni, o ich rodzinach, o pomocy, jaką mogą otrzymać.
Coraz więcej słyszy się właśnie o tym.
Dlaczego biorą
Dlaczego w ogóle zaczynają, sięgają po narkotyki <w zdecydowanej większości młodzi ludzie>
A dlaczego jak już są uzależnieni i mają problemy nie umieją często sami zwrócić się o pomoc Nie chcą Boją się
Co traci człowiek sięgający po narkotyki
Jaki ma to wpływ na psychikę na zdrowie na rodzinę na dalsze , normalne życie Czy da się dalej żyć przez duże "Ż" Czy można jakoś to zwalczyć
znacie takich ludzi jak żyją
Tyle pytań <a pewni można byłoby całą, długą listę jeszcze dopisać>

Koszmarne zło Brak przede wszytskim świadomości CZYM SĄ NARKOTYKI

" />Rozdział 6. Prawidłowy start

Ten rozdział powinni przeczytać dokładnie przyszli rodzice, ze wzgledu na to, że opisuje szczegółowo, sposoby jakich powinni stosować rodzice, aby ich dziecko urodziło się najzdrowsze. Oto szereg fajnych informacji i wskazówek:

- pamętaj, że większość aktywnych komórek nerwowych, człowieka jest wykształcona w chwili narodzin

- podczas ciąży u dobrze odżywionego płodu co minutrę rozwija się 250 000 nowych komórek mózgowych

- rzuć palenie, odstaw alkohol już w momencie kiedy planujesz ciążę


">Jeżeli kobieta ciężarna wypali jednego papierosa, jej płód przestanie oddychać na 5 minut.

Richard M. Restak "The Infant Mind"


Nie mówiąc już o narkotykach. Płód potrzebuje tlenu, aby mógł się prawidłowo rozwijać.

- Zachowaj właściwą dietę: jedz dużo warzyw liściastych, owoców, orzechów i olejów roślinnych. Płód potrzebuje nienasyconych kwasów tłuszczowych, koniecznych do budowy komórek(szczególnie mózgowych).

- w czasie ciąży jedz codziennie jednego banana ze względu na zawarty w nim potas i kwas foliowy.

- podczas ciąży spożywaj pokary bogate w cynk i żelazo - ma to wpływ na prawidłowy rozwój mózgu Twojego dziecka

- w miarę możliwości - karm piersią, pozwala to dostarczyć "osłonki" głównym komórkom mózgowym. Mowa o osłonce mielinowej, otaczającej aksony, służące do przekazywania informacji między neuronami. Dzięki temu informacja może szybko docierać do całego ciała.

- dopilnuj badania wzrok i słuchu i swojego dziecka.

" />Owszem istnieje różnica miedzy alkoholem a np.kokainą.,alkohol mozna spożywać w rozsądnych ilosciach natomiast narkotyków nie,nie ma co do tego żadnych wątpliwości.A co do "alkohol to narkotyk" : Ze względu na potoczność tego słowa, różnice kulturowe, poglądy społeczeństw, stany prawne itp. nie ma jednoznacznej definicji, ale najczęściej definicja tego terminu postrzegana jest jako:
substancje, których przyjmowanie powoduje po jakimś okresie używania uzależnienie fizyczne: opiaty i opioidy, np. morfina, heroina, fentanyl oraz alkohol etylowy,
wszystkie substancje psychotropowe, które aktualnie są nielegalne (tzw. "policyjna definicja narkotyku"),
substancje przyjmowane przez niektóre tylko grupy społeczne w celu czasowej zmiany nastroju, przy czym nie są to substancje powszechnie akceptowane w społeczeństwie.
Wierzę jednak głęboko, że wszelkiego rodzaju akcje uświadamiające szkodliwy wpływ używek na życie młodego człowieka mają sens i nie jest to walka z wiatrakami, bo "choćbyś uratował jedno istnienie, to tak jakbyś uratował cały świat"