OUR GAMESROOM

Brytyjski minister: marycha dla sportowców


Brytyjski minister sportu uważa, że nic by się złego nie stało, jakby sportowcy mogli się zaciągać marihuaną podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 r. Richard Caborn w wywiadzie dla "Evening Standard" twierdzi, że trzeba zweryfikować listę zabronionych środków - pisze Dziennik.

To mogłaby być dobra wiadomość przede wszystkim dla polskich sportowców. Od lat nasi czempioni biją rekordy w liczbie wpadek po trawce. Według badań warszawskiego Instytutu Sportu, między 1998 a 2003 r., wykryto jej ślady w organizmach u ponad 200 polskich sportowców.


Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) podaje, że najwięcej marihuanowych wykroczeń odnotowało laboratorium w Gent. Belgowie badali jednak także holenderskie próbki, gdzie palenie trawy jest legalne. Drugi jest Paryż, a trzecia Warszawa.

_______________________

Już widzę, te artykuły w gazetach: Na zdjęciu zwycięzca maratonu: Ivan Kovalevjestem jak najbardziej za. to od kiedy zaczynamy? xD

w "forum" chodzi o nasze teksty, zamiszczane zdjhęcia, widea, tak?
a w "sport" wpadki itd, sportwoców? :>

bo nie wiem czy dobrze skumałam ;]

no ja wiedziałam że jak ktoś nie zrozumie to na pewno będzie to mit XDD

w grupie "forum" będziemy wybierać wszystko co dotyczy tylko naszego forum sensu stricto czyli najśmieszniejszy/najmądrzejszy/najładniejszy/ najfajniejszy/najciekawszy [niepotrzebne skreślić] tekst, post, dialog, temat, pomysł i avatar. pozatym wybieramy też największy zbiorowy padak miesiąca.
w grupie "sport" będziemy wybierać tylko to co dotyczy sportu i trafilo na nasze forum, czyli najśmieszniejszy/najmądrzejszy/najładniejszy/najfajniejszy/najciekawszy [niepotrzebne skreślić]
- tekst [np. wypowiedź jakiegoś zawodnika, nie musi być nowa],
- artykuł [z gazet - może być to wywiad, felieton, też nie musi być nowe], - wiadomość [może być najbardziej sensacyjna, najważniejsza z jakiegoś portalu, ale musi być nowa],
- zdjęcie i video [obojętnie czy prywatne czy z życia zawodowego, może być to wywiad, fragment meczu, fragment programu, montaż etc., nie musi być nowe],
- spotkanie i zawody [jeżeli będzie zawody będą trwać na przełomie dwóch miesięcy, to oceniamy w miesiącu, kiedy się skończyły, pozatym musi być to nowe zdarzenie]
- wpadka i zasługa [no to mówi samo za siebie, musi być to również nowe zdarzenie]
- oraz zawodnik [no tu też nie muszę tłumaczyć, łączy się to trochę z wpadką i zasługą].

a w każdej kategorii zgłaszamy trzy typy.


Jak podaje poniedziałkowy katowicki serwis Gazeta.pl, "Śląska lista przebojów", chętnie oglądana przez widzów TVP Katowice, zniknęła z ekranu. Część dziennikarzy oburza się, że zdejmuje się programy, które miały wysoką oglądalność.
Według marcowych wyników oglądalności programów TVP Katowice, którą pod nieobecność Macieja Wojciechowskiego (zawieszonego do końca kwietnia), kierują od kilku miesięcy Krzysztof Tchórzewski oraz Adam Turula, p.o. sekretarza programu, na liście najchętniej oglądanych programów są: "Śląski koncert życzeń", "Babska laba" i "Śląska lista przebojów". Tymczasem okazuje się, że ten ostatni program właśnie zniknął z anteny. Turula, pytany przez Gazetę, dlaczego podjęto taką decyzję, mówi, że wie, ale nie czuje się upoważniony do udzielania odpowiedzi. Odesłał dziennikarzy Gazety do p.o dyrektora Tchórzewskiego. Ten jednak nie odbierał telefonów dziennikarzy GW.
Z decyzją nie zgadza się wielu dziennikarzy. - Powinniśmy iść właśnie w takie klimaty. Ludzie chętnie oglądają "śląskie" programy. Nie wiedzieć czemu, nie wyciąga się z tego wniosków - mówi dla Gazety jeden z redaktorów.
Oprócz popularnej listy przebojów z ramówki zniknął także program "Gdzie ja to słyszałem?". W jednym z odcinków można było usłyszeć znaną melodię "Kaczuszki" i pojawił się Jarosław Kaczyński. - To nie miało nic wspólnego z decyzją o zdjęciu programu. Miał po prostu niski poziom - zastrzega dla GW Turula.
W miejsce zdejmowanych z anteny programów pojawiają się lansowane przez Turulę audycje historyczne, religijne.
Niezbyt wysoką oglądalność ma "Sport", nadawany po głównym wydaniu "Aktualności" - średnia 3,6 proc. Ale wielu kibiców nie może katowickiej telewizji darować sporej wpadki, która wydarzyła się podczas marcowego meczu hokejowego między GKS-em Tychy i Cracovią. O wyniku przesądziły rzuty karne, tymczasem widzowie nie zobaczyli ich. Zamiast tego na ekranie pojawiły się reklamy, a potem rozpoczął się "Kurier". Decyzję o przerwaniu transmisji meczu podjął osobiście Turula. Zrobiła się afera, o sprawie dowiedział się nawet Robert Korzeniowski, szef sportu w TVP, który zażądał wyjaśnień.
Jak informuje dalej Wyborcza, w maju do pracy ma wrócić Wojciechowski. Prokuratura wycofała się bowiem z najpoważniejszych zarzutów, które mu wcześniej postawiła. Zapowiada, że przeprowadzi kilka niezbędnych zmian kadrowych i programowych.

Jak oceniacie ostatnie zmiany programowe w TV Katowice? Moje zdanie w tej sprawie przedstawię w najbliższym czasie :wink:

Tegoroczny sezon zainaugurował tradycyjnie już Rajd Monte Carlo. W tegorocznym rajdzie udział wzięły 342 załogi. Z 9 punktów startowych wyruszyły załogi z: Glasgow - 37, Oslo - 96, Paryża - 81, Mińska - 29, Frankfurtu - 18, Lizbony - 20, Warszawy - 13, Aten - 11 i Monte Carlo - 37. Wszystkie załogi po zlocie gwiaździstym spotykają się w Reims. Stąd po godzinie przerwy wszystkie załogi wyruszają na 1418 km odcinek do Monako, na którym rozegranych zostanie 5 oesów o łącznej dł. 123 km. Najważniejsze jest znalezienie się wśród 120 najlepszych, tyle bowiem pojazdów regulamin dopuszcza do próby końcowej, którą jest wyścig uliczny w Monte Carlo rozgrywany 3 dnia. W XXXIII Rajdzie Monte Carlo Polskę reprezentują 4 załogi: nr.start.3 Marian Zatoń / Kazimierz Osiński (Syrena 103S), nr.4 Stanisław Wierzba / Marian Repeta (Syrena 103S), nr.7 Marek Varisella / Mirosław Jeżowski (Syrena 103S) i Longin Bielak / Sobiesław Zasada (Fiat Abarth 1000). Tegoroczna impreza - mimo, iż na ogół bez śniegu - oceniona była przez wszystkich jako trudna. Na Większości drogach dojazdowych występował lód, mżawka i mgły. Wiele załóg miało mniejsze lub większe wpadki i wiele samochodów na metę przyjechało porozbijanych. A jak jechali Polacy. Gorące chwile przeżyła załoga Syreny Varisella / Jeżowski. Na jednym z zakrętów we Francji samochód wylądował na dachu. Nikomu nic się nie stało i po chwili dalej kontynuowali jazdę. 17 minutowe spóźnienie mieli Wierzba i Repeta, a Zatoń z Osińskim musieli po drodze naprawiać wydech i także "zarobili" spóźnienie. Bez większych problemów jechali Bielak / Zasada, którzy początkowo zajmowali 39 miejsce, jednak po ostatniej próbie jaką był wyścig spadli na 41 pozycję zajmując 3 miejsce w klasie. W rajdzie zwyciężyli Paddy Hopkirk / Henry Liddon (IRL / GB) - BMC Morris Mini Cooper S, 2. Bo Ljungfeldt / Fergus Sager (S) - Ford Falcon Sport, 3. Erik Carlsson / Gunnar Palm (S) - Saab 96 Sport. Drugą eliminacją był włoski rajd Kwiatów. Zwycięzcą tego rajdu została Szwedzka załoga Erik Carlsson / Gunar Palm - Saab 96 Sport, przed żeńską załogą z Anglii Pat Moss Carlsson / Valerie Domleo - Saab 96 Sport i miejscową załogą P.Frescobaldi / D.Degli Innocenti - Lancia Flavia 1500.

Wiecej info, wyników i zdjęć na płycie "Historia sportu samochodowego - 1964r".