OUR GAMESROOMSama wyprawa była OK, ale zanim do niej doszło, trzeba przebrnąć przez wątek szkolno-rusyfikacyjno-polityczno-patriotyczny, to mnie tak znudziło, od razu mi się "Syzyfowe prace" przypomniały .


Ja tam ,,Syzyfowe prace” jakoś dobrze wspominam. Książka nawet mnie wciągnęła. Nawet jakąś dobrą ocenę z wypracowania dostałem. Miałem taki system, że na koniec wypracowania zawsze wstawiałem najciekawszy cytat z lektury. Pani od języka polskiego przeważnie się na to łapała. Ty byś się pewnie nie złapała? Z lektur z podstawówki pamiętam jeszcze ,,Sposób na Alcybiadesa” i ,,Ten obcy”. W trzeciej klasie przerabiało się chyba ,,Filipa i jego załogę na kółkach” o koniu który na wojnie ciągnął kuchnie polową. O życiu Eskimosów opowiadała książka ,,Odarpi syn Egigwy” (imienia ojca pewny nie jestem). Później zastąpiono ją ,,Anarukiem – chłopcem z Grenlandii”. Nie wiem dlaczego, może ty będziesz wiedziała? Lektury ,,Wielka, większa, największa” chyba nie przerabialiśmy, pamiętam tylko film. Była jeszcze jakaś lektura o dzieciach z czasów okupacji, której tytułu nie pamiętam. Pamiętam tylko, że jeden z bohaterów zrobił sobie (lub go zdobył) rower i nim jeździł. Ktoś to kojarzy? Ze szkoły średniej moja pierwsza trójka lektur to: ,,Potop”, ,,Quo vadis” i ,,Przedwiośnie”. Jakie stare lektury wspominacie najmilej?

Cytat:
Hej Justyś ;)

U mnie bylo podobnie. A to jakieś komentarze, typu: "teraz to ja startuję na prezydenta, kto na mnie głosuje?", przez: "Psze pani, a będzie 45 minut ciszy"(w kontekście takim, żeby nic nie robić) aż do: "A przez tą Żałobę Narodową nic nie leci! Miały lecieć Syzyfowe Prace (nasza lektura), myślałam, że sobie obejrzę, a teraz co? Wszędzie tylko o tym samym. Mi ich tam w ogóle nie żal". Normalnie mam ochotę rozszarpać takich ludzi...
Nie no u mnie az tak to nie ... ale tez narzekaja na brak filmów w TV ...

Pan Samochodzik jest świetny - uwielbiam te książki :) Lalka też mi się podobała, ale do Chłopów nigdy się nie przekonałam. A nie ma Puchatka w lekturach? Bo kiedyś był. Chyba robimy offtopa w offtopie :twisted:

----- Dodano -----

Cytat:
Ja mam uraz do Żeromskiego, po tym, jak pewnego niedzielnego wieczoru przypomniałem sobie, że na jutro mam Syzyfowe Prace... A miałem przeczytane może z 30 stron... No i spędziłem kilka upojnych godzin na szybkie kartkowanie tego nudziarstwa, nie wiem, jakim cudem udało mi się nie zasnąć Ja nigdy nie zapomnę jak któregoś dnia mój polonista wmaszerował do klasy i oświadczył:
"Jutro omawiamy Potop, proszę przeczytać" :mrgreen:

Stefan Żeromski - Zbiór
  http://univ.gda.pl/~literat/zeromski/stefan.jpg

Cytat:
Paczka zawiera:

Międzymorze
Nawracanie Judasza
Popioły
Sen o szpadzie
Syzyfowe prace
Trylogia nadmorska
Uciekła mi przepióreczka
Uroda życia
Na probostwie w Wyszkowie
Puszcza jodłowa
Dzieje grzechu Tom I i II
Aryman mści się
Charitas
Cienie
Do swego Boga
Cokolwiek sie zdarzy
Na pokładzie
O pewnym wielkim panu i jego małym Murzynku
W siodłach niedoli
Tabu
Zmierzch
Zapomnienie

... i wiele, wiele innych.
Kod: http://rapidshare.com/files/93978197/_eromski_Stefan_-_Dzie_a.zip

Cytat:
Nic sie nie robi. Kanaly dzialaja jak najbardziej ok. Jesli zmieniasz przez options to jest to syzyfowa praca, bo dekoder nie pamieta tych ustawien po wylaczeniu go. Mi pamięta :)

A no przycina - dzis sie strasznie wkurzałem... :( Eh a maiałem nadzieje ze jestem szczesliwcem z dobrym odbiorem