OUR GAMESROOM


nie to nie ja tylko coś zaproponowałem... i nie miałem na myśli tematów w typie "Screeny z gry" tylko rozmowy na temat gry z jednym czy dwoma screenami dla urozmaicenia...
ale skoro to forum tylko o tematyce fotografii ciężarowej to co tu robią: transport materiałów, recenzje z tras, modelarstwo, spotkania forumowiczów... no od biedy to się łapie ze niby wspólne polowanka - których tam chyba nie, ale dalej będę wymieniać: przepisy, wasze samochody (no i tu już popis: ciężarowe - ok, zgodnie z tematyka forum, dostawcze? hmm... no niech będzie ze się łapią wielkim bólem... ale osobowe? po co? jak ktoś chce się chwalić swoim samochodem ma od tego portale takie jak np polska jazda, itp). jedziem dalej... firmy transportowe? drogi? aktualności-no jeśli wiązały by się głownie z nowościami dla "truck fotografów" (sprzęt do focenia)

No proszę was, nie mówcie mi ze to forum typowo o fotografii pojazdów ciężarowych jak się chcąc - nie chcąc już stało forum miłośników "tirow" i wszystkiego co się z nimi wiąże...

amen


Faktycznie, trochę zawęziłem tematykę forum, tylko uważam, że nie należy wprowadzać tematyki gier na forum. Wiem Rafus, że lubisz grać, ja z resztą też gram w różne symulatory ciężarowe. Ja jestem przeciwny temu pomysłowi, zobaczymy co na to powie Paździoch z Adaśkiem .

Ja się nie martwię bo kat.CDE już mam, gorzej z tymi właśnie którzy będą je robić póżniej. Ma być 280 godzin (!) szkolenia dodatkowego na płycie poślizgowej, zraszaczach, symulatorze itp. Każde takie szkolenie ma kosztować 4 tys.zł. Wydaje mi się że ci którzy już mają prawo jazdy nie będą musieli przechodzić tych kursów.
Co do wypadku też mi się wydaje że kierowca zapomniał o zwalniaczu i za bardzo się rozpędził. Przepisy piwinny być takie, że autobusem na trasach międzynarodowych powinno się móc jeździć po powiedzmy trzech latach jeżdżenie po kraju. To samo tyczyć powinno się samochodów ciężarowych i kiedyś tak było.

" />Teraz dość często mówi się o tym że ceny prawa jazdy podrożeją. Teraz kto może to pędzi robić prawo jazdy żeby zdążyć przed końcem roku, ponieważ od stycznia 2008 mają nastąpić zmiany. Na B to ma się zmienić sam egzamin teoretyczny, praktyka to przecież muszą jeździć po mieście no chyba że symulator kupią. Na C i C+E, D zdający mają się uczyć na samochodach załadowanych a nie tak jak dotychczas że pustym się jeździło dlatego taki samochód spali więcej, więc analogicznie ośrodki szkolenia kierowców podnoszą ceny, godziny jazdy mają być zwiększone. Same egzaminy też będą droższe i ma być trudniej zdać. Teraz szacuje się że zdobycie prawa jazdy ciężarowe z naczepa nie mając poprzednio żadnego prawa jazdy będzie wynosiło ok 10 tyś. I tak zdobycie tego prawa jazdy teraz jest bardzo drogie bo wynosi ok 6 tys. więc cena będzie bardzo wysoka jak na Polskie możliwości a wszystko dla bezpieczeństwa

" />
">pomysł ciekawy, ale bardzo trudny do zrealizowania.
Widzę, że taki pomysł kwitnie w głowach wielu osób
Ostatnio ze znajomymi (instruktorzy i egzaminatorzy) rozmawialiśmy o takim myku, aby każdy nowy "drajwer" mógł odbębnić jakieś 2 godz. na mieście, za sterami nawet banalnego Mana LE/TGL, Stara. Wystarczy aby zobaczył, co to znaczy hamować hamulcem pneumatycznym, gdy przed nos wcina się z ułańską fantazją osobówka. Albo co to znaczy pokonywać urbanistyczne przeszkody - typu ostry skręt, lub rondo. Wiadomo jednak, że to tylko takie luźne dywagacje. Niemniej jednak jestem przekonany, że każdy z kat.B, który będzie robić C zobaczy na własnej skórze, co to znaczy jazda defensywna

Co do słów Cyryla o "zakatowaniu" auta na mieście. Racja. Można by było jednak było wrzucać taką osobę na specjalnie przygotowany i zamknięty dla ruchu tor. Ewentualnie, w dobie powszechnej komputeryzacji, przygotować jakiś realistyczny symulator kierowania samochodem ciężarowym w terenie zabudowanym (i nie tylko).

Pozdrawiam

Mieszanka symulacji prowadzenia samochodu ciężarowego oraz strategii ekonomicznej, w której zarządzamy firmą transportową.
Softlab NSK ( producent )
1C / Cenega ( wydawca )
Cenega Poland ( dystrybutor PL )
symulacje ( samochodowe ) / strategiczne ( ekonomiczna )
27 listopada 2009 ( światowa data premiery )

Wymagania SprzętowePentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza), Windows XP/VistaInformacje:


Mieszanka symulacji prowadzenia samochodu ciężarowego oraz strategii ekonomicznej, w której zarządzamy firmą transportową.

Kontynuacja wydawanej przez Buka Entertainment serii Hard Truck. Akcję Rig'n'Roll osadzono w 2014 roku. Gracz wciela się w młodego przedsiębiorcę, który właśnie dotarł do Kalifornii i planuje rozwinąć tu swój własny biznes. Decyduje się na przewóz różnorakich towarów.

Rig'n'Roll zasady zabawy pozostawia praktycznie niezmienione (w stosunku do Hard Truck), wprowadza jednak do rozgrywki wiele nowych elementów. Podstawowa różnica to wielkość mapy. Gracz może poruszać się po wirtualnej Kalifornii, a czekają na niego zarówno niewielkie wioski, jak i słynne amerykańskie miasta - San Francisco, Los Angeles czy San Diego.

Autorzy Rig'n'Roll szczególny nacisk położyli na realizm. W trakcie zabawy zasiadamy za kierownicą prawdziwych ciężarówek. Ich modele zostały szczegółowo odwzorowane, w szczególności tyczy się to ich wnętrz, które obserwuje się przez znaczną część gry. Kolejna innowacja to solidny model uszkodzeń. Wypadki, a nawet drobne kolizje odbijają się na osiągach i wyglądzie sterowanej ciężarówki. Gra działa na zupełnie nowym trójwymiarowym enginie, dzięki któremu grafika jest bardziej szczegółowa. W szczególności tyczy się to otoczenia, które w grach z serii Hard Truck było przeważnie nieruchome i niedopracowane.

Cała zabawa opiera się na dowożeniu towarów do punktów docelowych. Gracz nie jest oczywiście osamotniony na planszy. Przez cały czas musi konkurować z wieloma innymi przewoźnikami, którzy próbują go wyprzedzić. Aby osiągnąć sukces należy znaleźć kompromis pomiędzy w miarę ostrożną jazdą, a dotarciem do celu na pierwszym miejscu. Kolejne wykonane zlecenia podnoszą prestiż sterowanej postaci dzięki czemu może się ona podejmować coraz trudniejszych, ale i lepiej płatnych zadań. W przeciwieństwie do serii Hard Truck gra została obdarzona fabułą. W dalszej części rozgrywki dochodzi konieczność zarządzania całą firmą. Gracz kupuje kolejne ciężarówki, najmuje kierowców.
Screeny / Plakaty

http://images40.fotosik.pl/308/f5f53447c948c0bamed.jpg[/center] http://images35.fotosik.pl/166/805b936711fe8e4cmed.jpg

http://www.vpx.pl/up/20080205/897359b0550dc04880a6976d0b9a5cb951e7c87519.jpg

producent: SCS Software
wydawca: ValuSoft
kategoria: symulatory / samochodowe

Data Premiery:
Świat: 03 grudnia 2007
Polska: obecnie brak planów wydania

tryb gry: single player

Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 2.4 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 128 MB, 540 MB na dysku twardym

American Long Haul to kolejna, szósta odsłona popularnej serii gier, która pozwala wcielić się w rolę kierowcy tytułowego osiemnastokołowca. W kwestii ogólnej koncepcji, omawiany produkt nie różni się zbytnio od swoich poprzedników. Na początku rozgrywki otrzymujemy określony przez poziom trudności zapas gotówki, jedną z ciężarówek i całkowicie wolną rękę w rozwoju transportowego imperium.

Najważniejszym elementem gry jest jazda ogromną ciężarówką, za pomocą której w American Long Haul przewozi się różnorakie towary. Gracz sam musi szukać zleceń w rozsianych na terenie Ameryki Północnej firmach, a następnie wypełniać je, dostarczając załadowane produkty w określone przez pracodawcę miejsce. W trakcie długotrwałej podróży trzeba dostosować się do warunków panujących na drodze, poruszać się zgodnie z przepisami i pamiętać choćby o takich drobiazgach jak uzupełnianie paliwa, korzystanie ze świateł w czasie jazdy nocnej czy też włączanie kierunkowskazów podczas zmiany kierunku jazdy.

Zarobiona w trakcie jazdy gotówka pozwoli na zakup nowych samochodów i rozwijanie firmy transportowej. Gracz może zatrudniać nowych kierowców (sterowanych przez komputer), którzy zajmą się wypełnianiem innych zleceń. W trakcie zmagań na bieżąco można kontrolować podwładnych przy pomocy prostego w obsłudze laptopa.

Oprócz trybu kampanii, gracz może również wytyczyć sobie prostą trasę z miasta do miasta (w sumie mamy do wyboru 44 metropolie na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku), wybrać samochód ciężarowy i przewieźć jeden z kilkudziesięciu uwzględnionych w grze towarów.

Tresć widoczna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Kliknij tutaj aby się zarejestrować