OUR GAMESROOM

Dzieki... ale nie o to chodzi... bo gdy ustawie taka czcionke w ktorej sa tylko symbole.. wowczas tytuly piosenek beda wyswietlane jedynie przy pomocy tych symboli..
Kiedys znalazlem jakiego ariala podajrze, w ktorym byly znaki chinskie jak i rowniez symbole.. jesli ktos chodzi po innych forach pewno zauwazylm ze niektorzy w hotness albo rating maja gwaizdki a tytuly czcionek sa pisane normalna czcianka..

" />
"> mi szczerze wydaje się że coś po Rosyjsku jet napisane ...
spróbujmy zatem odczytać tę cyrylicę
ZNI?
To zapewne pierścień ZNIkającego Rycerza Moskiewskiego.
Postaci legendarnej i owianej mroczną tajemnicą.
Jednym z jego atrybutów były malutkie paluszki.
Niewiasty go za to uwielbiały ale wstydliwą to przypadłością było i wieloma pierścieniami noszonymi na owych paluszkach,
animuszu sobie dodawał.

Gorzej jeśli odczytamy te rosyjskie znaki w drugą stronę...
Wtedy wyjdzie symbol INZyniera a co do tego nie znam żadnej opowieści odpowiedniej do tamtych dziejów.

Najgorszy przypadek to IHS i tutaj mogą pomóc jedynie najbardziej doświadczeni znawcy symboliki chrześcijańskiej

" />Najlepsze, że gdy Podbeskidzie wywiesiło transparent skierowany do Rogera (tylko zamiast celtyka, co idiotycznie zrobiła Jagiellonia, słowo "Polakiem" rozpoczynało się znakiem "Polski Walczącej"), bez ŻADNYCH symboli rasistowskich, to 3 chłopakow zostało zawiniętych i dostali zakazy stadionowe i po 2000 zł kary...


Nie ma to jak wolność słowa Niedługo symbol "Polski Walczącej" będzie zakazany w PZPN...

Co za matoły ten związek...

Co ciekawe, niemalże każdy adwokat wybroniłby chłopakow, bo ich transparent ABSOLUTNIE nie zawierał elementow dyskryminujących Rogera. Stwierdzał tylko pewien "fakt"...

A co do samej symboliki to dość często można gdzieś zobaczyć swastyki. Np. malowane na murach, etc., ale wątpię by to było coś innego niż szczeniackie wybryki. Przykładowo w mojej poprzedniej klasie dość popularne były wygłupy na temat właśnie hitleryzmu. Najzabawniejsze było jak pewnego dnia jeden kolega mający dość obficie oznaczone swastykami zeszyty i niejednokrotnie używający hitlerowskiego pozdrowienia wyznał mi, że "W głębi duszy nienawidzi Hitlera" i że to tylko wygłupy, chyba w obawie, że mam go za nazistę. Poza tym zabawy w rysowanie swastyk wydają mi się dość powszechne, gdzie rysujący nie zdają sobie sprawy co tak właściwie robią. Pomijam fakt, że swastyka sama w sobie to znak pozytywny, występujący na całym świecie i z nazizmem mający tylko tyle wspólnego, że Hitler obrał go sobie za symbol. Lecz, niestety, znak ten zwykle jest kojarzony z nazizmem i w takim też kontekście używany. Oczywiście takie 'zabawy' uważam za totalny kretynizm

Hehe, co do symboli, ktore chce miec wytatuowane to juz od dawna marze o symbolu Sabatu z Wampira Maskarady, odwrocony krzyz Ankh nabity kolcami czyli jakby splugawiony obraz znaku Camarilli. ...

Apropo Ankh, pochodzi z Egiptu(niespodzianka ) i mial oznaczac w sumie kilka rzeczy... Na historii slyszalem, ze fallusa, bo kiedy bodajze egipski bog Ozyrys zostal pocwiartowany przez Seta, jego brata to ktores(nie pamietam jak sie nazywaly)boginie egipskie przemierzaly swiat w poszukiwaniu czesci Ozyrysa zeby go posklejac i wrocic do zycia, najdluzej nie mogly znalezc jego meskosci i Ankh mial to symbolizowac.
Jeszcze gdzies slyszalem, ze ma symbolizowac zenskie narzady rozrodcze, no ale tak czy inaczej to symbol życia i płodności.

" />A od kiedy powiedz mi Budweiser sierp i młot jest symbolem zakazanym? Nie jestem obeznany w tych sprawach ( ponoć zabraniają nosić tego typu symboli), ale są i na tym forum ludzie z pentagramami i krzyzami celtyckimi ( znak często stosowany przez neonazistów) i oni niby używają dobrych znaków tak? Jest sporo organizacji działających w 100% legalnie i uzywają symbolu z mojego avatara.
Ajwan: wiem co to znaczy utopia. I tobie też radze zadać sobie jedno pytanie: Czy lepiej jest walczyć o cel niemal niemożliwy do osiagnięcia w który sie jednak wierzy czy moze lepiej jest odrazu poddać sie i iść z góry narzuconym torem. Ja sobie na nie odpowiedziałem.

" />Nie mam nic przeciwko wieszaniom krzyża gdziekolwiek, jesli tylko w tym samym miejscu nie jest ograniczane prawo do wieszania innych symboli religijnych, czy "tradycyjnych" ( np znak anarchistów ;) ). na miejscu tej pani raczej starałabym sie najpierw powiesić cos "swojego", a potem własnie np. zaskarzyc brak swobody i równości wobec symboli religijnych.
Niemniej jednak ogólnie uważam, że w miejscach publicznych najlepiej żeby nie było w ogóle żadnych symboli, bo jak kazdy zechce powiesić swój, to będzie kakofonia. Miejscem najodpowiedniejszym dla symbolu religijnego, jest świątynia, lub prywatny dom. Miejsce publiczne to wspólna przestrzeń, a świat nie składa sie tylko z katolików, czy tylko z muzułmanów, czy tylko z wyznawców buddy itd... niezaleznie od tego których jest w danym regionie wiekszość.

" />Jeszcze jeden z symboli wywodzący się z Egiptu /skojarzenie z nickiem jednego z forumowiczów/ dlatego kilka słów o tym znaku.

Swięty symbol dla starożytnych Egipcjan hieroglif przedstawiający ten znak oznacza "wieczne życie" i pojawia się na ścianach świątyń w grobowcach faraonów, wśród motywów zdobiących biżuterię. Krzyż Ankh niczym kamerton wg kaplanów egipskich przywoływał nastrojoną na boskość częstotliwość, ktorą możemy sobie wyobrażać pod postacią niesłyszalnego naszymi zmysłami dźwięku.Wibracja ta była dla nich Złota Bramą, poprzez ktorą wkraczali w wieczność.
Znak Ankh nazywany także z powodu swego kształtu crux ansata / krzyż z uchwytem/, jest także świętym symbolem Koptów - chrześcjan egipskich.

Krzyż Ankh noszony na splocie słonecznym energetyzuje nasze komórki i daje nam możliwość dostrojenia się do częstotliwości boskiego światła. Jest też niezwykle pomocny podczas medytacji zaś przy pracy z czakramami dobrze jest trzymać go tuż przy czakrze, ktorą energetyzujemy.

Nie zrozumiałem Twojego zdania Alkor, pierw pisałeś, że ostatni raz spotkałeś się z oburzeniem odnośnie noszenia tych symboli, a teraz napisałeś że chodziło o spotkanie się z osobą, która nosiła symbole nie wiedząc co one oznaczają.

Wracając do znaków to np krzyż to również symbol chocby chrześcijaństwa, więc nie widzę w tym problemu

Napisałeś, że ostatecznie liczy się wolna wola w noszeniu symboli, ale celowo dałem taki przykład, bo skoro ludzie wyznają załóżmy chrześcijaństwo, to mimo że mają wolną wolę wątpię, żeby nosili jakieś symbole buddyzmu. Tak samo skoro ludzie mają poznanie anarchii, lub popierają te nurty noszą swoje symbole i świadczą tym o sobie i swojej osobie. Skoro więc ktoś nie ma o tym pojęcia, dlaczego nosi takie rzeczy, wg mnie przez to wyraża się m.in. swoje poglądy, a co on ma sobą zaprezentowac.

Ja nikogo za to nie będę ścigał, ani obrażał, skoro mu się podoba to niech nosi, ale ja sam kupując taką koszulkę, pierw zainteresowałbym się co oznacza taki symbol, chociaż tyle, a na prawdę wiele ludzi tego nie wie i mógłbym nawet bagatelizowac to jak jest w szkołach wyższych.

Wracając do spodni dalej nie widzę związku nawet z tym krzyżem, wiem że ma on inne zanczenie dla tej grupy jak i dla tej, ale co to ma do spodni?


Co do samej swastyki to oczywiści została ona zaczerpnięta również przez nazistów z orientu Nie jestem znawcą w tym temacie ale z tego co się orientuję był to jakiegoś rodzaju symbol równowagi proporcji harmonii lub coś w tym stylu

Już spieszę z wyjaśnieniem

Swastyka znana w sanskrycie jako swastika , co oznacza nic innego jak ‘pomyślność’. Jest to jeden z najbardziej archaicznych symboli solarnych, krzyż o ramionach załamanych pod kątem prostym: prawostronnie — swastika, lewostronnie — sauwastika. Swastyka od czasów cywilizacji Indusu (III tysiąclecie p.n.e.) jest uważana za pomyślny święty znak, malowany lub rzeźbiony na ścianach świątyń, progach domostw. W hinduizmie swastyka prawostronna symbolizuje bóstwo solarne Wisznu, utrzymującego Kosmos w równowadze, życie jako takie, życie wieczne, aspekt męski, panowanie nad światem, wiosenne słońce, ruch dzienny słońca, swastyka lewostronna — aspekt żeński, jesienne i zimowe słońce, ciemność i śmierć, czyli jak to bywa, przeciwieństwo. U dźinistów jest symbolem siódmego spośród 24 tirthankarów, wielkich mistrzów, odnowicieli tradycji religijnej, w buddyzmie zaś stóp lub odcisków stóp Buddy ( buddhapada ) oraz koła Prawa ( dharmaćakra, ćakra ). Wraz z buddyzmem swastyka rozprzestrzeniła się w całej Azji wschodniej, czyli w Chinach, Japonii, Korei, Indochinach. Swastyka jest uważana głównie za symbol indoeuropejski (indoaryjski), ale była też znana mieszkańcom innych kontynentów jak np. mieszkańcom Ameryki prekolumbijskiej, nie była jedynie znana aborygenom. W starożytnej Grecji swastyka nazywała się gammandion (złożona z 4 liter gamma) lub tetraskelion (czworonogi), w Rzymie — crux gammata (krzyż gamma). W pierwszych wiekach chrześcijaństwa swastyka była jednym z jego symboli obok krzyża i ryby. Na ziemiach polskich świadectwa swastyki spotyka się już w tzw. kulturze grobów jamowych (II w. p.n.e. – V w. n.e.). Do 1939 swastyka była popularnym motywem zdobniczym górali podhalańskich (pomnik M. Karłowicza w Dolinie Gąsienicowej w Tatrach, element dekoracyjny schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej). W 1933–45 swastyka, obrócona o 45°, funkcjonowała jako symbol nazizmu i „czystej aryjskości”.
Czy raptem dwanaście lat aż tak mogło zepsuć symbol znany prawie wszystkim kulturom ?? Do dziś dział wiele ruchów religijnych uważających swastykę, zwaną również swarzycą za święty symbol solarny (patrz Asatru czy Rodzimy Kościół Polski).
Osobiście uważam, że porównywanie swastyki, bądź co bądź symbolu religijnego z sierpem i młotem jest odrobinkę mało stosowne.
Pozdrawiam

Kelven Shepherd

[center]

Nieznajomy[/center]

- Spokojnie. Gorsze rany się przeżywało. I tak, znam szybszy sposób podróżowania.

Mężczyzna wyciągnął z jednej z sakw niewielki kamień z wyrytym skomplikowanym symbolem. Posypał go drobnym proszkiem wyciągniętym z sakiewki.

- Dotknij kamienia

Aidan Lark

Ivio przejrzał księgę do końca, po czym podszedł do Broma i wymienili ze sobą kilka słów. Brom skinął głową, wstał i zabrawszy łuk, udał sie do lasu. Półelf zaś zbliżył się do Ciebie.

[center]

Ivio[/center]

- Aidan, czy co się wydarzyło od czasu kiedy masz księgę?

Ślepiec

[center]

Aurius[/center]

- Nie patrzysz, a widzisz. Więc może i teraz zobaczyłeś, gdzie ich szukać. Ruszajmy.

Podążyliście na wschód, czasem jadąc ścieżkami, czasem prowadząc konie przez gęstwinę. Po około trzech godzinach ujrzeliście wyłaniające się spomiędzy drzew wzgórze. Od jakiegoś czasu dostrzegałeś też ślady pozostawione, masz nadzieję, przez porywaczy.

Rikk

Księga zapisana jest dziwnymi, niezrozumiałymi dla ciebie symbolami. Jakby tego było mało znaki zdają się zmieniać swoje położenie.

Pokrzywa

Jakieś dziecko wskazało Ci drogę do chatki położonej na skraju wioski.

Jest to całkiem spory budynek, otoczony zadbanym ogródkiem. Z wewnątrz słychać szczekanie psa. Chatka wygląda na dosyć starą.

Brak odpowiedzi na pukanie do drzwi.

Erhaveen

Karczmarz milczał gapiąc się w drzwi. W końcu mruknął coś tylko, co brzmiało jak "zupełnie jak dziesięć lat temu". Postawił przed Tobą kufel pełen ciemnego piwa, sam pociągając solidnie z drugiego.

Kobrel

Ścisnąłeś półelfa za gardło, jednak jego reakcja była dla Ciebie zupełnie zaskakująca. Uderzył Cię spodem dłoni w szyję, aż straciłeś oddech i rozluźniłeś uścisk. Jeszcze przez kilka sekund łapałeś powietrze, Druno stał zaś spokojnie i przyglądał się.

[center]

Druno[/center]

- Uspokój się. Nie wiem co się wydarzyło przez te dwie godziny, ale skoro rzucasz się na mnie z pięściami, pewnie nic dobrego. Usiądźmy gdzieś i wszystko mi opowiesz. Jakbym chciał cię zabić, zrobiłbym to przed chwilą.