OUR GAMESROOM

Pochodzienie tego symbolu nie jest dla mnie do końca wyjaśnione. Diane Stein przedstawiła prawie identyczny w swojej książce "Reiki", nazwała go tybetańskim symbolem "czysta miłość", stąd taka robocza nazwa u mnie.
Znalazłam też ten symbol wewnątrz krzyża celtyckiego.

Jak działa?
Oczyszcza z negatywnych śmieci,otwiera na miłość, harmonizuje czwartą czakrę -czakrę serca i wszystko co powiązane jest z nią, z odczuwaniem miłości. Tej czystej, ponad wszystko.
Działa również ochronnie, wzmacniając naturalną siłę obronną własną człowieka.
Pomaga rozwijać zdolności przeróżne, to już zależy od odpowiednich predyspozycji. Spotkałam się z przypadkiem, kiedy nosząca go osoba doznawała jasnowidzenia, pomaga osobom z darem wychodzenia z ciała właśnie tego doświadczać i wracać bezpiecznie.

Trudno powiedzieć czy nosząc ten symbol można sobie łatwiej wyćwiczyć te umiejędności, dary. Raczej sądzę, że wzmaga osobiste predyspozycje u każdej z osób odmiennie.


Opis systemu został zamieszczony w oddzielnym temacie tego działu - zapraszam:
Celtic Reiki
Dla zainteresowanych bardziej w dziale do ściągania plików znajduje się jedna z części podręcznika Celtyckiego Reiki "Celtic Distance Course Master "EN" ", gdzie można rzucić okiem i zapoznać się z używanymi w nim symbolami.

Pozdrawiam cieplutko!


Sprawa wcale nie jest taka oczywista.
A skąd. Oczywista byłaby dopiero z flagą Rzeszy na antenie, runami SS na kołnierzu i belkenkreutzem na drzwiach.

Zakładając nawet, że emblemat na zdjęciu jest faktycznie identyczny z używanym swego czasu przez LSSAH, to powstaje pytanie, czy można to potraktować jako symbol nazistowski ( a tylko takie są zabronione) ?
Nie jest nazistowski, ale jest symbolem dywizji Waffen SS (skądinąd świetni żołnierze, ale nie o tym mówimy), zaś SS jest - przypominam - uznana za organizację zbrodniczą.
W sumie krzyż celtycki i hasło "White Power" też nie jest zabronione, więc może p...lną se takie na masce i będzie OK?

W emblemacie użyto tzw. tarczy niemieckiej, dość powszechnej w heraldyce i symbolu klucza, także spotykanego często.
Tyle tylko, że ta tarcza w zestawieniu z kluczem (a w zasadzie wytrychem, bo to Dietrich o niemiecku, zaś - dziwnym trafem tak nazywał się twórca i dowódca LSSAH) jest bardzo konkretnym symbolem. Właśnie LSSAH. I do tego ta 18.

Jeden z polskich rodów ( Zborowski), używał tej samej symboliki, różnice graficzne były niewielkie.
Jasne. Chyba w takim razie mam problemy z oczami:
Jasieńczyk (Herb Zborowski):

LSSAH:

No, k..a mać, nie do odróżnienia normalnie.

Nb. emblematów LSSAH było kilka rodzajów.
Raczej nie. A gdyby nawet, to co to zmienia?

Podpowiedź pomogła.

Zielony człowiek (Green Man), na stronie http://www.paranormalium....23,artykul.html mamy zdjęcie z zagadki i napisane m.in.

[..] Zielony Człowiek to postać występująca w mitologii Celtów. Niezwykły, zielonoskóry mężczyzna o twarzy otoczonej liśćmi pełnił ważną funkcję - mianowicie był ludzką postacią boga przyrody, Cernunnosa.
Mimo, iż symbol Zielonego Człowieka najbardziej rozpowszechniony został właśnie przez Celtów, okazuje się on być znacznie wcześniejszy. Można go spotkać bowiem w Babilonie i w Indiach, później jego oblicze pojawiło się również w sztuce chrześcijańskiej i islamskiej.
Zielony Człowiek często był przedstawiany jako postać ludzka z dużymi rogami jelenia - taki wizerunek utrwalono między innymi na słynnym kotle z Gundestrup (Dania) pochodzącym sprzed 100 roku p. n. e. Tego rodzaju figurkę odkopano też pod katedrą Notre Dame w Paryżu.[..]

Z bardziej idiotycznie zawłaszczonych symboli to jest krzyż celtycki, początkowo oznaka chrześcijaństwa i iroszkockiego podejścia doń... teraz zaś symbol neonazistowskich debili bez finezji...
Tak samo przywłaszczyli sobie sfastyke ich idole, to chyba taka kultura, która niczego nie potrafi wymyśleć sama . w ogóle to mnie zadziwia to, że różne organizacje wybierają sobie na znak jakieś symbole a nawet nie wiedzą co one oznaczają. Kiedyś w Interwencji czy Uwadze był napiętnowany kościoł szwedzki (ich odmiana protestantyzmu), i na samym końcu programu był taki najazd na bramę kościoła, w której była wygrawerowana sfastyka. Potem reporter jeszcze walną jakiś głupi komentarz. Czego ich uczą na tych studiach dziennikarskich? Nie tego, żeby sprawdzali każdą informacje?

No dobra. Świetnie. Ja zostałam upomniana pomimo, zę Omyk zaczęła temat o Giertychu, ale spoko.

Konstanthinos został przyrównany do swiadka Jehowy pomimo, ze uzasadnia swoje wypowiedzi nieco lepiej niż pozostała część.

Trzecia sprawa. znalazłam dzisiaj epwną stronę. To tak ad odwrócony krzyż. Jest to przede wszystkim symbol Św. Piotra. Jeżeli amcie zamiar uparcei twierdzić, ze jest to symbol szatana to spalcie Kościół w Tyńcu. Podobno tam właśnie widnieje taki krzyż.

Po drugie. Przyz wpisany w koło czyli tzw. krzyż celtycki jest również uważany za symbol Boga. Koło symbolizuje Boga. Po trzecie polecam tą stronę


http://republika.pl/krzyzpoludnia/krzyze.htm


Aha, jeszcze jedna sprawa mi się przypomniała. Jacol łaskawa był stwierdzić, że kibice Legii to recydywiści. Odświeżę zatem mu pamięć i podam za co Legia dostała kary od UEFA. Dwa razy dostała Legia karę za zastosowanie środków pirotechnicznych na jej stadionie przez kibiców gości. Dostała również karę za umieszczenie flagi z symbolem krzyża celtyckiego. Odsyłam do definicji recydywy


A pokaż mi to palcem kto ma jeszcze takie problemy? Lech? Wisla? Hm??

No i laskawie mozesz mi odpowiedziec i wyjasnic jak mozna sobie z radosci miasto rozjebac?? Bo cos unikasz odpowiedzi- tu tez bedzie usprawiedliwenie? Ze co ? Bo starowka byla do remontu ?

[ Dodano: 2007-07-12, 15:36 ]


Jestem w stanie zrozumieć wiele, ale nie takie przejawy rasizmu.


- Nie mogłem przerwać gry, bo po to mecze w ostatnich kolejkach rozgrywane są o tej samej porze, by nie było żadnych podejrzeń. Gdybym zareagował na ten transparent, ten mecz mógł się skończyć dużo później, a wynik był bardzo ważny w walce o wicemistrzostwo i utrzymanie - tłumaczył się delegat. Przypomnijmy, że według przepisów jest zobowiązany w takich przypadkach przerwać grę i zażądać od organizatorów zdjęcia zakazanych haseł. W ostateczności może nawet zakończyć spotkanie.

Transparent kibole Jagiellonii wywiesili na początku drugiej połowy. - Sam komunikat na transparencie powinien spowodować przerwanie spotkania. W takich wypadkach reakcja musi być natychmiastowa - uważa Jacek Purski ze stowarzyszenia "Nigdy Więcej", który przygotowywał "Vademecum bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich w Polsce" z wykazem 25 rodzajów znaków zakazanych na stadionach.

Krzyż celtycki, jako symbol nacjonalistów i neofaszystów znalazł się w tym zestawieniu. - Bo to obok swastyki najbardziej niebezpieczny symbol pojawiający się na trybunach. W dodatku bardzo popularny - mówi Purski. Krzyż celtycki jest także zabroniony przez UEFA. Rok temu europejska federacja ukarała grzywną... Legię za to, że jej kibice wywiesili transparent z tym symbolem podczas spotkania Pucharu UEFA z Austrią Wiedeń.

Co was tak wszystkich wzięło na te powiększane i pogrubione czcionki?
Krzyż celtycki jest dzisiaj uważany za jeden z symboli rasistowskich, a najśmieszniejsze jest to, że NOP-owcy się tego całkowicie wypierają, bo "rasizm nie jest wpisany w ideologię NOP". I co z tego, skoro zdecydowana większość, jeśli nie wszyscy członkowie to rasiści, a organizacja ta jest uważana za organizację szowinistyczną i rasistowską? No chyba, że w ramach solidarności zabiegają o niepodległość mniejszości narodowych pochodzenia celtyckiego na terenie Wielkiej Brytanii. Cichy jak to jest? Odyna czcicie? I od kiedy to się z czapką na głowie salutuje?


Co do inicjatywy Marka Edelmana, jestem na tak.

Święto Halloween wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju All Hallow's Eve. W XIXw przywędrowało do Stanów Zjednoczonych gdzie do dziś jest obchodzone najhuczniej. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych.

Oryginalnie związany jest z czarną magią i odprawianiem czarów, popularne symbole to duchy, czarownice, nietoperze, czarne koty, gobliny, zombie, sowy, demony itp. Inny znany symbol to wydrążona dynia z palącymi się w środku świecami.

To poganski zwyczaj... wiec dziwie sie ze "katolicy" go obchodza.... paradoks

Ja tak samo jak Arya1915 nie wierzę w przepowiadanie przyszłosći jeśli chodzi o horoskopy, ale opisowe to co innego... większość się zgadza ;> ja akurat jestem koziorożcem... sam symbol wszystko mówi... przede wszystkim uparta xP Moją planetą jest saturn... w celtyckim jestem jodłą, w kwiatowym goryczką... (nawet nie wiedziałam, że jest taki kwiat xP) Itd xP i w sumie na wp można dużo znalezc ;>

KRZYŻE CELTYCKIE -ODWAGA I ZAUFANIE - Krzyże celtyckie są połączeniem symboli religijnych celtyckich i chrześcijańskich. Krzyż celtycki otoczony okręgiem symbolizuje tarczę słoneczną. W ten sposób Celtowie łączą swoją starą religię z nową. Tarcza słoneczna odpowiada za zdrowie, odwagę i pewność siebie; krzyż - za opiekę aniołów stróżów. Tradycyjny krzyż dawnych Celtów równoramienny i zawiera poplątane wzory, które spotykają się w środku. To wskazuje na zgodność zrównoważonego własnego JA z całym wszechświatem. Krzyż przedstawia także skrzyżowanie dróg, miejsce magicznych spotkań. Szamani celtyccy nosili ten amulet, by nawiązać kontakt z innym tajemniczym światem i by móc bezpiecznie podróżować pomiędzy tamtym światem i naszym -rzeczywistym.
Jako talizman pomaga: -uzyskać i utrzymać doskonałe zdrowie- zdobyć odwagę i pewność siebie udać się w pozazmysłowe światy.
Jako amulet chroni przed: -niebezpieczeństwami podczas podróży, także duchowych ustępowaniem w sporach.
Takie informacje znalazłam w ebooku, który posiadam.
Może się przydadzą :)